Dobrze dobrany napęd bramy odgrywa kluczową rolę w jego funkcjonowaniu. Zapewnia efektywną i pożądaną prace całego systemu, a także nadaje odpowiedni komfort korzystania z bram garażowych i przemysłowych. Przy jego doborze należy przewidzieć wiele czynników takich jak:

– warunki pracy napędu,
– częstotliwość użytkowania,
– szybkość działania,
– wymagana moc,
– wymiary słupków,
– kąt lub zakres otwarcia bramy.

Mając te wszystkie informacje oraz znając specyfikację samej bramy nasza firma dobierze najlepsze rozwiązanie z pośród produktów dostępnych na rynku, które spełni wszystkie kryteria funkcjonalności i jakości.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt, a nasi specjaliści przyjadą na prezentacje, w trakcie której, określą indywidualnie jaki rodzaj napędu Państwo potrzebują oraz przedstawią stosowną kalkulacje cenową.

Montaż i instalacja automatyki do bram

Podczas montażu automatyki do bram staramy się, aby każda instalacja była wykonana na jak najwyższym poziomie. Przewody staramy się ukryć na tyle, ile to możliwe, aby nie psuć wizerunku bramy. Solidny montaż ma bezpośredni wpływ na zminimalizowanie występowania awarii w późniejszym czasie użytkowania napędu.

Niewłaściwe zamontowanie napędu może być przyczyną uszkodzenia siłownika, bądź szybkiego jego zużycia, co grozi utratą gwarancji.

Zastanawiasz się jaki napęd wybrać, pomożemy Ci dobrać odpowiedni typ automatyki pod daną bramę oraz podpowiemy jakie przewody należałoby ułożyć.

U nas można kupić zarówno automatykę do bramy, jak również osprzęt pod daną instalację (przewody, puszki, dławiki, listwy zębate, zawiasy, ograniczniki, itp.)

Jeżeli masz już odpowiednie okablowanie, wyślij nam zdjęcia oraz napisz wymiary słupków, długość skrzydła bramy, wagę skrzydła, a my doradzimy Ci jaki sprzęt wybrać jak również przyjedziemy, zamontujemy i uruchomimy daną automatykę po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Naszą specjalnością są napędy do bram firmy Beninca, której to jesteśmy certyfikowanymi instalatorami. Nasze usługi świadczymy na terenie województwa łódzkiego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy F.H.U. LUKKA oraz do skorzystania z naszych usług.

Piloty do automatyki bram BENINCA

Otwieranie bramy z pomocą pilota budzi największe zainteresowanie klientów, ponieważ jest niezwykle wygodne. Częstym rozwiązaniem jest zintegrowanie napędu z oświetleniem. Po pewnym czasie, kiedy drzwi bramy garażowej zostaną zamknięte, oświetlenie wyłącza się. Użytkownik nie musi się wówczas martwić o konieczność wysiadania i szukania włącznika światła w ciemnym pomieszczeniu. Czasem są one nawet tak rozbudowane, że dodatkowo także uruchomiają oświetlenie zewnętrzne. Zwiększa to nie tylko wygodę użytkowania takiego garażu, ale także bezpieczeństwo.

Rys. Piloty do napędów firmy BENINCA TO.GO2 lub TO.GO4

Podane ceny pilotów są to ceny katalogowe netto.

Piloty mogę być 2 kanałowe oraz 4 kanałowe na kod zmienny oraz ARC kod, rozróżnia się również piloty na częstotliwość 433,92MHz oraz 868 MHz.

Istnieje możliwość zwiększenia zakresu działania pilota, poprzez podłączenie do centrali anteny. Wówczas bramą można sterować już nawet z odległości 400m.

Bramy otwierane na pilota są dużo wygodniejsze niż tradycyjne. Ich cena jest jednak znacznie wyższa. Klient ma do wyboru różne możliwości uruchamiania napędu bramy. Obecna technologia daje klientom wiele opcji do wyboru. Piloty sterowane za pośrednictwem częstotliwości radiowych znacznie szybciej uruchomiają bramę, a użytkownik nie musi długo czekać na jej otwarcie.

Istnieje również możliwość zainstalowania przycisku sterującego bramą bezpośrednio w samochodzie, co okaże się atrakcyjną opcję, jeśli użytkownikowi zdarzy się zapomnieć o pilocie. Nowoczesnych rozwiązań jest dziś cała masa, aczkolwiek koszt ich zakupu wzrasta wprost proporcjonalnie do możliwości technicznych.

Oto niektóre z dostępnych rozwiązań otwierających bramę automatyczną:

   

   • za pomocą przycisku umieszczonego w domu na ścianie,

   • za pomocą domofonu,

   • sterowana pilotem na podczerwień lub fale radiowe,

   • uruchamiane za pośrednictwem fotokomórki,

   • otwierane przez pociągnięcie linki,

   • poprzez odczyt linii papilarnych ,

   • za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie komórkowym.

  Wybierając pilota warto dobrze przemyśleć czy rzeczywiście będziemy korzystać z kilku kanałów, w jakie jest wyposażony. Być może wystarczą nam tylko dwa kanały, co znacząco obniżyłoby cenę całej automatyki do bram. Niuansem, na który trzeba zwrócić uwagę jest również wykonanie pilota i jakość gumowych przycisków. Te mogą się po prostu ścierać z biegiem czasu.

  AKCESORIA

  ONE.2WB

   

  ONE.2WB

  Odbiornik radiowy uniwersalny 433,92 MHz, 2 kanałowy w obudowie.
  Zarządza 3 rodzajami kodów: kod zmienny, stały, BYOU.
  Odbiornik przechodzi w tryb odpowiedniego kodu po wgraniu pierwszego rodzaju pilota.

  ONE.2WI

   

  ONE.2WI

  Odbiornik radiowy uniwersalny 433,92 MHz, 2 kanałowy wewnętrzny.
  Zarządza 3 rodzajami kodów: kod zmienny, stały, BYOU.
  Odbiornik przechodzi w tryb odpowiedniego kodu po wgraniu pierwszego rodzaju pilota.

  Źródło: Beninca Katalog, Instrukcje do napędów i central Beninca.

  Przykładowe realizacje z montażu automatyki:

  K.BILL30M.PM
  Automatyka do bramy z siłownikami BILL30 zainstalowana na bramie metalowej ze spawanymi uchwytami do bramy. System automatyki istniejący innego producenta musiał zostać wymieniony na nowszy, w związku z tym również zostały wymienione kable. Została udzielona gwarancja oraz wypisany protokół odbioru.
  Poniżej kilka zdjęć z inwestycji.  

  Beninca K.BILL40M.PM

  Automatyka do bramy K.BILL40M.PM. Centrala zainstalowana na płocie z bloczków łupanych, brama z profili stalowych. Na słupku zainstalowana lampa LAMPI.LED z wbudowaną anteną, oraz na słupkach bramy zamontowane fotokomórki reagujące na zamknięcie. Zamontowany również został ogranicznik ruchu 535.0. Siłowniki skrzydła bramy mają zadeklarowany czas otwierania się, zatem nie potrzebne były ograniczniki na otwarcie. Dodatkowo centrala automatyki do bramy podłączona do instalacji domofonowej z możliwością otwierania bramy z pulpitu wideodomofonu znajdującego się w domu, dzięki czemu nie potrzeba szukać pilota, żeby otworzyć bramę.

  Poniżej kilka zdjęć z inwestycji.

  Beninca K.BILL40M.PM + BILL40.CO

  Automatyka do bramy K.BILL40M.PM. Centrala zainstalowana na płocie z cegły klinkierowej, brama z profili stalowych. Na słupkach  zamontowane fotokomórki reagujące na zamknięcie. Zamontowany również został ogranicznik ruchu 535.0. Siłowniki skrzydła bramy mają zadeklarowany czas otwierania się, zatem nie potrzebne były ograniczniki na otwarcie.

  Dodatkowo na siłownik została zamontowana osłona teleskopu BILL40.CO.
  Uchwyty do siłownika przyspawane do blaszki i pomalowane na czarno.
  Zaprogramowane piloty TO.GO2A, drugi przycisk służy do otwarcie bramy w trybie furtki. Dodatkowo w domu znajduje się przycisk dzwonkowy otwierający bramę.

  Poniżej kilka zdjęć z inwestycji.

  Beninca KBOB21M.PM

  Automatyka do bramy K.BOB21M.PM. Na słupkach  zamontowane fotokomórki PUPILLA obrócone o 90s stopni reagujące na zamknięcie. Siłowniki skrzydła bramy posiadają ograniczniki mechaniczne pod siłownikiem jak również został zadeklarowany czas otwierania się, zatem nie potrzebne były ograniczniki na otwarcie.

  Zaprogramowane piloty TO.GO2A, drugi przycisk służy do otwarcie bramy w trybie furtki.

  Poniżej kilka zdjęć z inwestycji.

  Automatyka do bramy przesuwnej FAAC 741

  Napęd elektromechaniczny z silnikiem 230V do użytku przydomowego. w przypadku braku zasilania, rozblokowanie napędu zabezpieczone kluczem spersonalizowanym umożliwia ręczne otwarcie i zamknięcie bramy.

  Produkty firmy Beninca lub FAAC można zakupić bezpośrednio u Nas. Po zamontowaniu automatyki do bram firmy Beninca oraz FAAC dajemy gwarancję, jak również po rocznym przeglądzie przedłużamy ją na kolejny rok.
  Jeżeli nie jesteś pewny jaki napęd wybrać, pomożemy Ci dobrać odpowiedni.
  Możliwy jest również montaż zakupionego napędu (tylko woj. łódzkie do 30km)

  Firma posiada aktualny certyfikat uprawniający do sprzedaży i montażu automatyki do bram firm: BENINCA.